ОсобливостіУ міському парку Будапешта відкрився Будинок музики

Незвичайний музей музики відкрився у міському парку Будапешта . Проект будівлі зі скляними стінами та дахом, схожим на капелюшок гриба, створив японський архітектор Соу Фудзімото (Sou Fujimoto).

Автор: Олена В.

2 хвилини читання

За його задумом, відвідувачі Будинку музики повинні почуватися у справжньому лісі, тому всередині покрівля оформлена тисячами декоративних елементів, що нагадують листя. Також у ній виконано 100 вікон-кратерів, крізь які ростуть живі дерева та проникає сонячне світло. Завдяки такому рішенню при будівництві будівлі не постраждало жодне дерево. Ефект відкритого простору створюють скляний фасад та тонкі колони, що підтримують дах.

Площа Будинку музики – 9000 м². У будівлі три поверхи, що відображають «три рухи музичної партитури». На цокольному розташовуються музейні галереї. Постійна експозиція під назвою «Звукові виміри – музичні подорожі у просторі та часі» висвітлює історію європейської музики. Першу тимчасову виставку планується присвятити ключовим етапам розвитку угорської поп-музики — з 50-х до 90-х років XX століття. Поруч із галереями розташований напівсферичний купол, у якому 60 осіб одночасно можуть насолодитися 360-градусним звуком.

Стіни першого поверху повністю скляні для них використовували 94 панелі різних розмірів, виготовлені на замовлення. На цьому рівні спроектовано дві зали. Найменший — призначений для проведення семінарів та лекцій, а в іншому приміщенні на 320 місць відбуватимуться музичні вистави.

На другому поверсі під дахом будівлі розташовані мультимедійна бібліотека, навчальні класи, архів угорської поп-музики та офіси. Рівні з'єднують великі гвинтові сходи та ліфти.

Відповідні тури в Угорщину

Читайте статті про подорожі в Угорщину: цікаві місця, поради, та багато іншого.

Більше з цієї категорії

Читайте також інші статті з категорії Особливості

Отримуйте ексклюзивні ціни